Powrót

Jaki prezent na parapetówkę u znajomych?

8.7.2016
Jaki prezent na parapetówkę u znajomych?


Kolejni znajomi wprowadzają się do nowego mieszkania lub domu, a ty zachodzisz w głowę, jaki prezent na parapetówkę będzie wystarczająco spersonalizowany i jednocześnie praktyczny albo po prostu dostatecznie uniwersalny? Sprawdź, co kupić na parapetówkę oraz jakich błędów unikać.Poradnik, co kupić na parapetówkę w zasadzie powinien się składać z listy rzeczy, których lepiej nie kupować. Urządzanie komuś domu nie jest najlepszym pomysłem, podobnie jak wybieranie prezentów przy kierowaniu się własnym gustem.– Miesiąc temu wprowadziliśmy się z mężem do nowego mieszkania – opowiada Karolina, 28-latka z Warszawy. – Oczywiście zorganizowaliśmy na tę okoliczność parapetówkę i zaprosiliśmy sporo znajomych. Niektóre praktyczne prezenty, jak ogromna patelnia, bardzo mi się przydały, ale w szafkach zajmują miejsce dwa komplety filiżanek, które jakoś nie przypadły mi do gustu. Podobnie z dodatkami – od dalszych znajomych dostałam w prezencie elementy dekoracyjne rodem z popularnego szwedzkiego sklepu meblowego, a moje mieszkanie jest w całości urządzone w stylu antycznym…Na konkretny prezent będący elementem wyposażenia wnętrza możemy się zdecydować jedynie w sytuacji, gdy jesteśmy absolutnie pewni, że przypadnie do gustu obdarowanym i będzie stanowił uzupełnienie stylu wnętrza. W przeciwnym wypadku lepiej skonsultować się ze znajomymi lub wybrać coś uniwersalnego.– Szczerze? Najchętniej sama wybrałabym sobie prezenty, które chcę dostać – kontynuuje Karolina. – Tak zrobiły moje najlepsze przyjaciółki, po prostu zapytały i zrzuciły się na wieloelementowy blender. Zdecydowanie jestem za praktycznymi prezentami na parapetówkę i sama właśnie takie robię.

Praktyczne prezenty na parapetówkę


Przy wyborze prezentu na parapetówkę w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl coś z elementów wyposażenia kuchni. I bardzo słusznie, bo taki praktyczny prezent z całą pewnością przyda się każdej parze w nowym miejscu. Nawet jeśli będzie to druga patelnia, zawsze może poczekać na swoją kolej. Jeśli gospodarujemy większą kwotą, dobrym pomysłem jest także małe agd, jak dobry toster czy opiekacz.Czymś, co ucieszy każdą panią czy pana domu, jest dobry nóż kuchenny. Odpowiednio przechowywany będzie służył przez lata. Zamiast zestawu kilku tańszych w drewnianym bloku, lepiej postawić na jeden – uniwersalny lub specjalny, np. do mięsa czy pieczywa. Skoro już o nożach mowa, dobra deska do krojenia również przyda się na nowym i dobrze dopełni prezent.Wśród praktycznych prezentów na parapetówkę wymienić można także wszelkiego rodzaju szkło, czyli szklanki do soków, kieliszki do wina lub innego alkoholu (kupno kieliszków do koniaku wiąże się z mniejszym ryzykiem zdublowania prezentu z kimś innym). Podobnie pucharki do lodów – organizatorzy parapetówki na pewno nie zdążyli pomyśleć o takim nabytku.

prezent na parapetówkę


Najlepszy, czyli uniwersalny prezent na parapetówkę


Jeśli nie chcemy obdarowywać znajomych klasycznymi i praktycznymi rzeczami, postawmy na uniwersalny prezent na parapetówkę. To może być nawet element dekoracyjny, np. duży wazon z białego szkła. Na pewno ucieszy panią domu, która zawsze będzie mogła po niego sięgnąć w sytuacji, gdy otrzyma bukiet kwiatów.Takim uniwersalnym prezentem będą także szklane miski i miseczki. Jak nie raz mogliśmy się przekonać podczas domówek, tych nigdy za wiele. Zawsze jest w czym podać sałatki i przekąski.Pościel i ręczniki stanowią element dekoracyjny wnętrza, więc tutaj lepiej nie narzucać swojego gustu, chociaż taki komplet mógłby ewentualnie posłużyć jako zapasowy dla gości.Uniwersalny prezent na parapetówkę może być jednocześnie zaskakujący. Sprezentujmy znajomym coś, czego być może sami by sobie nie kupili, mając na uwadze listę ważniejszych wydatków. Do takich rzeczy zalicza się, np. zestaw do fondue lub maszynka do lodów, popcornu czy waty cukrowej. Sprzęt typu gofrownica czy grill elektryczny gospodarze pewnie woleliby wybrać sami, a taki oryginalny, nie do końca praktyczny prezent sprawi dużo radości. Nawet gdyby miał być używany tylko od czasu do czasu.

Najnowsze wiadomości