Powrót

Piękny uśmiech – ile to kosztuje?

26.7.2016
Piękny uśmiech – ile to kosztuje?

Marzy ci się piękny uśmiech rodem z hollywoodzkich filmów? Niestety, domowymi sposobami trudno będzie osiągnąć taki efekt. Równe, olśniewająco białe zęby są najczęściej dziełem stomatologii estetycznej. Aby móc cieszyć się nowym uśmiechem trzeba uzbroić się w cierpliwość, zainwestować dużo czasu i naruszyć oszczędności.

Równe, ładne zęby – ile kosztują?


Do tej pory jedynym sposobem na wyrównanie zębów było zakładanie aparatu. Jeszcze kilkanaście lat temu było to w zasadzie zarezerwowane dla najmłodszych, którzy często bardzo wstydzili się kolorowych klamerek połyskujących w buzi. Obecnie na aparaty decydują się nawet osoby po 50 roku życia, chociaż w tym przypadku leczenie ortodontyczne trwa znacznie dłużej niż u dzieci. Noszenie aparatu przez dorosłych nie tylko nie wzbudza zainteresowania, ale jest wręcz modne. Standardowe, metalowe zamki wykorzystywane w leczeniu osób po 18 roku życia kosztują od 3,5 do 4 tysięcy złotych.Na rynku dostępne są także aparaty bardziej dyskretne, które są prawie niewidoczne. Do takich należą aparaty językowe, które wykorzystują zamki przyczepiane po wewnętrznej stronie zębów. Wykonanie takiego aparatu jest znacznie bardziej czasochłonne – każdy zamek projektowany jest osobno do każdego zęba, koszt takiego aparatu jest znacznie wyższy, bo waha się w granicach 8-14 tysięcy złotych.Ciekawym rozwiązaniem, które pozwala nie tylko wyrównać zęby, ale także zmienić ich kolor i ukryć przebarwienia są licówki, czyli delikatne płatki porcelany, które przykleja się na ząb podobnie jak sztuczne paznokcie. Zabieg ten często wykonuje się na pojedyncze zęby, jeżeli są lekko obrócone albo wyrastają nieco poza łukiem. Dzięki temu wszystkie zęby zdają się być równe. Nakładanie licówek świetnie sprawdza się także, jeśli chcesz zmienić kształt zęba o nieregularnej powierzchni lub nadkruszonego. Za ich pomocą można także zmienić proporcję zębów, „rozsunąć” je czy zasłonić diastemę. Cena jednej licówki to 1,5-2,5 tysięcy złotych.

Ile kosztują białe zęby?


Jeżeli zależy ci na pięknym uśmiechu, na pewno masz za sobą już bardzo wiele prób wybielania. Odpowiednie pasty, paski wybielające do kupienia w aptece i specjalne płyny do płukania jamy ustnej nie zawsze przynoszą wymarzony efekt. Jak mieć białe zęby? Przepiękny, olśniewająco biały uśmiech uzyskasz w zasadzie tylko w jeden sposób – w czasie wizyty w gabinecie stomatologicznym.Jednym z najbardziej wygodnych sposobów na wybielanie zębów jest stosowanie specjalnej nakładki wypełnionej żelem wybielającym. Aby móc skorzystać z takiego rodzaju pielęgnacji, trzeba udać się do dentysty, który stworzy unikalną nakładkę dopasowaną do wielkości i kształtu twojej szczęki. Zakłada się ją przez dwa tygodnie na 4 godziny dziennie lub całą noc i z dnia na dzień można obserwować, jak uśmiech staje się coraz bielszy. Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety – jest wygodne i mało inwazyjne, jednak przebiega bez udziału lekarza, który powinien mieć pieczę nad stopniem wybielenia zębów i wpływem żelu na dziąsła. Do niewątpliwych zalet należy cena zabiegu, która zaczyna się już od 500 zł.Inne zabiegi wybielania zębów są znacznie droższe, jednak trwają krócej i wymagają mniej zaangażowania. Wystarczy na godzinę iść do dentysty i poddać się wybielaniu światłem lub laserem. Usługę oferuje niemal każdy gabinet stomatologiczny. W obu przypadkach na zęby nakłada się specjalny środek, który pod wpływem naświetlania usuwa przebarwienia i ciemniejsze plamy na szkliwie. Zabieg laserowy nie jest polecany dla osób zmagających się z nadwrażliwością zębów i może być dość nieprzyjemny, jednak jest bardzo skuteczny i nie trzeba go powtarzać. Nieco delikatniejsze dla szkliwa wybielanie światłem może okazać się niewystarczające i wymagać powtórzenia zabiegu. W obu przypadkach wcześniej trzeba przeprowadzić scaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego i piaskowanie, co samo kosztuje co najmniej 150 zł, a koszt wybielania waha się w granicach 800-1200 zł za pojedynczą sesję.

piękny uśmiech


Piękny uśmiech to zdrowe zęby


Z problemem nadwrażliwości zębów zmaga się coraz więcej osób. Wydawałoby się, że ta przypadłość nie ma większego znaczenia dla estetyki zębów, ale nie jest to prawda. Chociaż może to nie jest widoczne na pierwszy rzut oka, cieńsze, popękane i zniszczone szkliwo to nie tylko nieprzyjemne uczucia podczas picia i jedzenia ciepłych i zimnych potraw, ale także zmiany wpływające na wygląd uśmiechu. Dla wielu osób powodem kompleksów mogą być także odsłonięte szyjki zębowe.Aby pozbyć się nadwrażliwości warto raz do roku przeprowadzić zabieg uszczelniania kanalików zębowych. Jeżeli szkliwo jest zniszczone w mniejszym stopniu, warto przeprowadzić zabieg fluorowania, co znacznie zmniejszy dolegliwości bólowe przy jedzeniu i piciu, a także będzie miało wpływ na wygląd zębów. Zabieg jest bezbolesny i stosunkowo niedrogi, gdyż cena waha się od 30 do 100 zł. Możesz zdecydować się także na inny preparat zamykający kanaliki zębowe, który później naświetla się specjalną lampą. Stosuje się go w przypadku odsłoniętych szyjek zębowych, które ze względów estetycznych można zakryć wypełnieniem kompozytowym. Za taki zabieg dla jednego zęba zapłacisz od 90 do 180 zł.

Najnowsze wiadomości