Powrót

Pożyczka na raty – dla kogo?

18.7.2016
Pożyczka na raty – dla kogo?


Próba uzyskania kredytu w banku spaliła na panewce? Nic straconego! W trudnej sytuacji pomocna może okazać się pożyczka na raty. Sprawdź, kto może ją dostać.

Pożyczka a kredyt


Chociaż w mowie potocznej używa się tych słów zamiennie, między pożyczką a kredytem są pewne różnice. Oczywiście, oba pojęcia oznaczają zaciągnięcie zobowiązania, jednak usługi te działają na trochę innych zasadach. Pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel – występując o jej udzielenie, nie musisz podawać powodów. W przypadku kredytu pieniądze możemy uzyskać wyłącznie na coś konkretnego. Różnice podyktowane są tym, że zasady udzielania kredytów reguluje prawo bankowe, a pożyczek – Kodeks cywilny. Dla klientów różnice między nimi sprowadzają się przede wszystkim do tego, że kredytu może udzielać wyłącznie bank, a pożyczkę uzyska się wszędzie – czasem nawet u sąsiada i rodziny, chociaż w ich udzielaniu przodują instytucje pożyczkowe. Najważniejsza zaleta pożyczek w porównaniu z kredytami polega na tym, że zwłaszcza w przypadku małych kwot formalności jest znacznie mniej.


Pożyczki na raty online dla bezrobotnych


Bezrobotni mają bardzo niewielkie szanse na kredyt w banku. Aby go uzyskać, trzeba bowiem dostarczyć do banku zaświadczenie o zatrudnieniu. Niektóre z osób bezrobotnych są jednak w stanie spłacić pożyczkę na raty, mimo braku stałej pracy. Dlatego firmy pożyczkowe wychodzą im naprzeciw. Zazwyczaj nie wymagają danych pracodawcy, a w niektórych z nich można otrzymać nawet kilka tysięcy złotych bez zaświadczeń o zarobkach. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób bezrobotnych, ale także dla tych, którzy na umowie mają wpisaną tylko podstawową kwotę, a reszta ich wynagrodzenia jest nieregularna, na przykład zależy od poziomu sprzedaży bądź czasu wykonania zleceń. Świetnie sprawdza się także w przypadku osób, które zatrudnione są na umowę na czas określony i przez to bank nie chce udzielić im nawet krótkoterminowego kredytu.

Pożyczka online na raty dla osób o nieregularnych dochodach


Dla banków osoby o nieregularnych dochodach nie są szczególnie wiarygodne. Chociaż nie mają zadłużeń, mogą nie otrzymać kredytu, zwłaszcza jeżeli nie są zatrudnione na etacie. W związku z tym freelancerzy, przedsiębiorcy i osoby, których wypłata jest zależna od różnych czynników, mogą mieć problem z uzyskaniem pieniędzy w banku. Osoby mające nieregularne dochody mogą złożyć wniosek o pożyczkę online na raty nawet na dość wysokie kwoty. Jej udzielenie może być zależne od wielu czynników, ale umowa z pracodawcą nie jest niezbędnym dokumentem. Wystarczy na przykład wyciąg z rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące. Dzięki temu pożyczkodawca będzie wiedział, że druga strona ma wpływy, z których może pokryć ewentualne zadłużenie. O mniejsze kwoty można wnioskować bez większych formalności.

Pożyczka na raty online dla emerytów i rencistów


Kolejną grupą osób, które mają małe szanse na uzyskanie kredytu, są emeryci i renciści. Dla nich również pożyczka na raty to najlepsze rozwiązanie, tym bardziej że firmy pożyczkowe dbają o to, by nie trzeba było załatwiać zbyt dużo formalności. Wnioskując o pożyczkę na niewysoką kwotę, nie trzeba okazywać żadnych dokumentów. W przypadku wyższych kwot konieczne może okazać się poświadczenie odbierania świadczenia w postaci paska wypłaty świadczenia za jeden z ostatnich trzech miesięcy. Dodatkowo potrzebne mogą być zaświadczenia o wysokości emerytury lub renty, ewentualnie decyzja o przyznaniu albo waloryzacji świadczenia.

Szybka pożyczka na raty sposobem na niespodziewane wydatki


Szybka pożyczka na raty to nie tylko rozwiązanie sytuacji w przypadku, gdy uzyskanie kredytu nie jest możliwe. Bardzo często decydują się na nią osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i potrzebują pieniędzy natychmiast. Pożyczka na raty ma tę przewagę nad kredytem, że jest udzielana bardzo szybko i nie wymaga załatwiania formalności, szukania poręczycieli ani przedstawiania dokumentów. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze zostaną przesłane nawet w ciągu 15 minut, a czas ich pojawienia się na koncie jest zależny od sesji międzybankowych. Kolejną zaletą szybkiej pożyczki przez Internet jest to, że można przeznaczyć ją na dowolny cel. Obojętnie, czy będzie to remont mieszkania, prezent dla siostrzenicy na komunię, wymarzony sprzęt sportowy czy po prostu nagłe zachwianie budżetu domowego. Nikomu nie musisz się tłumaczyć, na co wydasz uzyskane pieniądze.

Najnowsze wiadomości