Powrót

Sylwester w domu – jak go uatrakcyjnić? 4 pomysły na powitanie Nowego Roku

27.12.2016
Sylwester w domu – jak go uatrakcyjnić? 4 pomysły na powitanie Nowego Roku

W tym roku czeka cię sylwester w domu, w niewielkim gronie? Są sposoby na to, żeby ta noc była ciekawsza niż nawet najwspanialszy bal. Zorganizuj domówkę, której motywem przewodnim będą wspomnienia, postanowienia, plany albo metamorfozy.

Pomysł na sylwestra w domu? Wspomnienia sprzed lat


Koniec starego roku to dobry moment na podsumowania, spojrzenie w tył i bilans odchodzących 12 miesięcy. W tę wyjątkową noc nie warto jednak przywoływać złych wydarzeń, negatywnych emocji z przeszłości ani rozpamiętywać tego, co się nie udało. Pozytywne wspomnienia mogą natomiast dodać nam mnóstwo energii na przyszłość.Zapraszasz na sylwestra starych przyjaciół? Urządźcie sobie wieczór wspomnień. Poproś gości, żeby każdy z nich przyniósł wasze wspólne zdjęcia z dawnych czasów. Rozpocznijcie imprezę od przypomnienia sobie, jakie były początki waszej paczki, gdzie i kiedy się poznaliście, kim każdy z was był w tamtych czasach. Zorganizuj rzutnik do wyświetlania starych zdjęć i filmów. Udekoruj mieszkanie w sposób, który będzie przypominał imprezy z przeszłości. Przygotuj wiązankę dawnych przebojów. Kieruj się kluczem wspomnień również podczas przygotowywania przekąsek, napojów i słodkości.

sylwester w domu


Postanowienia, czyli co dobrego może wyniknąć z sylwestra w domu


Od 1 stycznia nie będę/będę/zacznę/przestanę/rzucę… Co roku wielu z nas podejmuje noworoczne postanowienia. Jak sobie pomóc w ich dotrzymaniu? Wykorzystajmy do tego imprezę sylwestrową.Jedną z najważniejszych rzeczy, które pomagają w dotrzymaniu postanowień noworocznych, jest opowiedzenie o nich komuś innemu. To dodatkowa motywacja dla naszej silnej woli – nie chcemy przecież stracić twarzy przed znajomymi. Poza tym samo wypowiedzenie postanowienia na głos nadaje mu większą moc sprawczą. Jeśli zapraszasz na sylwestra grupę bliskich sobie osób, którzy mogą się przed sobą otworzyć, pomóżcie sobie nawzajem. Zorganizujcie grę, w której każdy z was na chwilę stanie się głównym bohaterem. Będzie musiał opowiedzieć o swoim postanowieniu. Inni uczestnicy zabawy powinni zadawać mu pytania, na przykład takie: Co zamierzasz zrobić, żeby w tym wytrwać? Dlaczego właśnie na tym ci zależy? Jak możemy ci pomóc?Takie rozmowy wymagają szczerości, intymności i zaufania. Nie udadzą się w pośpiechu, między jednym szalonym tańcem a drugim. Jeśli chcecie przeprowadzić je w sylwestrową noc, dajcie sobie trochę czasu. Zadbaj o odpowiednią atmosferę. Ścisz muzykę, ogranicz oświetlenie do lampek na choince i nastrojowych świec. I pamiętaj, że nic na siłę – do zwierzeń nie da się nikogo zmusić.

sylwester w domu


Plany. W sylwestra zacznij projektować przyszłość


Czym różnią się plany od postanowień? Są bardziej rozbudowane, wymagają przygotowań, są procesem, a nie jednorazowym wydarzeniem. Można, a nawet trzeba je podzielić na etapy i rozłożyć w czasie. Nie zawsze wymagają wyrzeczeń. Planowanie przyszłości to bardzo dobry sposób na sylwestra, którego spędzasz w domu, a nie na hucznej imprezie czy wystawnym balu. Łączy spokój domowej atmosfery z przyjemnością. W końcu planujemy zazwyczaj coś, co sprawia nam radość albo przynajmniej kończy się pożądanym celem.Plany na przyszłość to najlepszy pomysł na sylwestra, którego spędzasz tylko z partnerem. Mogą dotyczyć waszej wspólnej przyszłości. Możecie zaplanować, jak widzicie wasz związek i rodzinę za rok albo za kilka najbliższych lat. Wyjmijcie nowe kalendarze na rozpoczynający się rok. Zapiszcie w nich, co i kiedy zrobicie, żeby wasze plany się spełniły. A może zaplanujecie najbliższe wakacje albo kolejnego sylwestra? Wybierzcie miejsce, ustalcie termin, poszukajcie ciekawych ofert. Pozwólcie sobie na marzenia i zróbcie pierwszy krok do tego, żeby się spełniły.

sylwester w domu


Sylwester domówka? Metamorfozy


Zaprosiłaś na sylwestrową imprezę kilka przyjaciółek? Przywitanie nowego roku w damskim gronie to świetna okazja na wieczór pod hasłem: metamorfozy. Chyba każda kobieta od czasu do czasu postanawia coś w sobie zmienić. Chce odświeżyć swój wizerunek, zmienić styl, stać się nieco inną osobą. Szuka swojego prawdziwego ja i sposobów na jego wyrażanie. Czy jest na to lepszy moment niż sylwester?Umów się z przyjaciółkami, że w sylwestrową noc każda z was przebierze się za postać, która będzie dla niej inspiracją w kreowaniu swojego nowego wizerunku. Przygotujcie ubrania, które już do tego wizerunku nie pasują, i zorganizujcie wymianę ciuchów. Poproście koleżanki o pomoc w nauczeniu się nowego makijażu. Zróbcie sobie sesję fotograficzną. A może uda wam się zamówić na ten wieczór wizażystkę albo stylistkę, która profesjonalnym okiem oceni wasz styl i doradzi kierunek, w jakim powinnyście podążać? Korzystanie z pomocy specjalistów zwiększa szanse na sukces każdego przedsięwzięcia.

sylwester w domu

W nowym roku życzymy wam samych udanych przedsięwzięć, siły czerpanej z dobrych wspomnień, mocnych postanowień, śmiałych planów i pozytywnych zmian. Trzymamy kciuki!

Najnowsze wiadomości