Powrót

Ile kosztują korepetycje, w które warto zainwestować?

10.9.2017
Ile kosztują korepetycje, w które warto zainwestować?

Kiedyś były wstydliwym tematem dla uczniów, którzy nie radzili sobie z materiałem przerabianym w szkole. Dziś korepetycje pobiera coraz więcej uczniów, a zajęcia dodatkowe to coś, czym można pochwalić się w klasie. Ile kosztują korepetycje? W jakie zajęcia pozalekcyjne, które nie należą do szkolnego kanonu, warto dodatkowo zainwestować?
Ceny korepetycji, zajęć dodatkowych i kursów są zróżnicowane i zależą od miasta oraz zakresu lekcji. Najtańsza jest pomoc w rozwiązywaniu zadań i odrabianiu prac domowych, która często odbywa się przez Internet. Najdroższe są kursy prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów lub dotyczące nietypowej dziedziny wiedzy. Zajęcia – w zależności od tematyki – mogą trwać godzinę lekcyjną lub zegarową. Lekcje indywidualne odbywają się w domu korepetytora lub ucznia, jak również w różnego rodzaju ośrodkach i centrach edukacyjnych. Sprawdź, jaki rodzaj korepetycji będzie najlepszy dla twojego dziecka i ile kosztują konkretne zajęcia z korepetytorem.

ile kosztują korepetycje


Ile kosztują korepetycje z matematyki i przedmiotów ścisłych


Koszt korepetycji z przedmiotów ścisłych uzależniony jest od formy przeprowadzanej lekcji, metod nauczania, poziomu wiedzy ucznia oraz doświadczenia korepetytora. Znajdziemy oferty kompleksowej nauki i powtarzania materiału ze szkoły pod okiem doświadczonego nauczyciela, jak również zajęcia ukierunkowane na pomoc w konkretnych problemach. Zanim wybierzemy rodzaj korepetycji, powinniśmy zastanowić się, czego najbardziej potrzebuje nasze dziecko.

Ile kosztują korepetycje, kiedy twoje dziecko nie umie samodzielnie odrobić pracy domowej

Rozwiązywaniu zadań lub tłumaczenie pojedynczych zagadnień to najtańsza forma pomocy w nauce. Może odbywać się nawet przez Internet, a osoba jej udzielająca, nie musi mieć aż tak dużego doświadczenia. Tego typu usługę oferują często starsi koledzy: licealiści lub studenci. Z tej formy korepetycji skorzystajmy wtedy, kiedy nasze dziecko ma problem ze zrozumieniem konkretnej partii materiału, jaki omawiany jest na lekcji lub nie potrafi poradzić sobie z zadawanymi pracami domowymi. Takie drobne wsparcie jest ważne, kiedy uczeń potrzebuje nieco więcej czasu i uwagi, niż może poświęcić mu nauczyciel w szkole. Koszt jednorazowej pomocy w rozwiązywaniu zadań to około 15-20 zł.


Ile kosztują korepetycje, kiedy twoje dziecko potrzebuje stałej pomocy w nauce

Nad klasycznymi korepetycjami zastanów się wtedy, kiedy twoje dziecko potrzebuje ciągłej pomocy w zrozumieniu materiału przerabianego w szkole i musi poprawić oceny. Zajęcia ze studentami danego kierunku czy emerytowanym lub czynnym nauczycielem będą odpowiednie dla uczniów, którzy potrzebują indywidualnego podejścia. Na tego typu zajęciach korepetytor dopasuje sposób nauczania do charakteru dziecka, poświęci mu dostatecznie dużą ilość czasu i odpowie na wszystkie pytania. Takie korepetycje kosztują od około 45 do nawet 80 zł za pojedyncze zajęcia.

Ile kosztują korepetycje, kiedy twoje dziecko nie lubi danego przedmiotu


Jeśli uczeń nie ma motywacji do nauki danego przedmiotu, to typowe korepetycje mogą go nie przekonać. W takim wypadku potrzebny będzie korepetytor z odpowiednim podejściem, który być może przekroczy ramy programu szkolnego, ale znajdzie sposób na zaciekawienie dziecka. Może się okazać, że w słabym i pozornie leniwym dziecku tkwi prawdziwy talent, który rozbudzić może tylko nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem. Cena tego typu zajęć może nieco przewyższać koszt standardowych korepetycji. Niektórzy korepetytorzy, którzy wypracowali specjalne metody nauczania, mają stawki sięgające 100-150 zł za godzinę.

Ile kosztują korepetycje, kiedy twoje dziecko nie umie skoncentrować się na nauce

Jeśli twoje dziecko nie radzi sobie w szkole i co chwila przynosi złe oceny zarówno z przedmiotów ścisłych jak i humanistycznych, zastanów się, czy nie ma ogólnych problemów z koncentracją lub zapamiętywaniem. Być może potrzebuje indywidualnego toku nauczania lub tylko odpowiedniego pokierowania i wskazówek, jak powinno się uczyć. W takim wypadku rozważ zapisanie go na zajęcia, które rozwiną podstawowe umiejętności. Odpowiedni może okazać się kurs szybkiego czytania lub efektywnej nauki i metod pamięciowych. Zajęcia odbywają się zazwyczaj w specjalnych szkołach i kosztują około 80 zł za lekcję lub około 600-700 zł za pakiet.

Korepetycje z przedmiotów ścisłych – dlaczego i czy warto w nie inwestować?


Zastanawiasz się, czy inwestować w dodatkowe lekcje z przedmiotów ścisłych? Uważasz, że twoje dziecko powinno samo zmotywować się do nauki i po prostu przysiąść nad książkami, żeby poprawić oceny, a złe wyniki to skutek jego lenistwa? Być może powody są inne. Wzory i definicje można wykuć na pamięć, ale aby naprawdę przyswoić dany materiał, trzeba go jeszcze zrozumieć, a na to niektórzy uczniowie potrzebują więcej czasu. Nauczyciele w szkole mają pod swoja opieką nawet 25 dzieci i często nie mogą każdemu poświęcić wystarczająco dużo uwagi. W indywidualne korepetycje warto inwestować, ponieważ dzięki indywidualnemu podejściu nauczyciela, mogą przyczynić się nie tylko do poprawy ocen, ale często nawet do odkrycia talentu.
Czy poprawienie ocen to jedyny powód, dla którego warto zainwestować w tego typu korepetycje? Przedmioty ścisłe są szczególnie ważne w rozwoju dziecka, ponieważ opisują to, co dzieje się dookoła niego i przygotowują do dorosłego życia. Sprawne liczenie, znajomość praw przyrody czy funkcjonowania organizmu można wykorzystać w praktyce. Ponadto, uczenie się przedmiotów ścisłych rozwija umiejętność logicznego myślenia i daje solidne podstawy na przyszłość. Umiejętnie poprowadzony uczeń – nawet ten, który na początku ma problemy z przyswojeniem materiału, rachunkami, rozwiązywaniem zadań lub zapamiętywaniem definicji – może wyrosnąć na wspaniałego naukowca, programistę, grafika, naukowca, lekarza czy inżyniera. Wiedzę o świecie zdobytą podczas ciekawych korepetycji może także wykorzystać później w codziennym życiu lub pracy niezwiązanej z kierunkami ścisłymi. Znajomość praw funkcjonowania świata przydaję się każdemu, niezależnie od wieku i pełnionej w przyszłości funkcji.

Ile kosztują korepetycje z polskiego i przedmiotów humanistycznych


Interpretacja wiersza, pisanie wypracowań, opowiadanie o przeczytanej lekturze – tego nie da się po prostu wykuć. Może właśnie dlatego część uczniów ma problem z przedmiotami humanistycznymi. Kiedy oceny spadają, może przydać się pomoc osoby z odpowiednim podejściem, która w przystępny sposób wytłumaczy nawet najbardziej opornemu umysłowi ścisłemu, o co chodzi w poezji, jak dobrze pisać i dzielić się swoimi przemyśleniami. Sprawdź, ile kosztują korepetycje z przedmiotów humanistycznych w zależności od problemu, z jakim musi poradzić sobie twoje dziecko.

Ile kosztują korepetycje, kiedy twoje dziecko jest aktywne na lekcjach, ale ma problem z pisaniem


Niektóre dzieci są bardzo aktywne na lekcji, chętnie się wypowiadają i chętnie czytają książki, ale mają problem z przelaniem myśli na papier i dłuższymi formami wypowiedzi. W takim wypadku klasyczne korepetycje mogą się nie sprawdzić. Uczeń musi poprawić swój warsztat pisarski, nauczyć się, jak nie popełniać błędów stylistycznych i ułożyć tekst zgodnie z zasadami kompozycji. Możemy zdecydować się na indywidualne lekcje z korepetytorem, który poćwiczy z dzieckiem pisanie (to koszt około 50 zł) lub specjalne zajęcia. Koszt kursu kreatywnego pisania to około 500-700 zł.

Ile kosztują korepetycje, kiedy twoje dziecko ma problem z odpowiedzią ustną


Jeśli twoje dziecko nie radzi sobie przy odpowiedziach ustnych, nie potrafi formułować myśli lub blokuje je stres czy niepewność, powinieneś wybrać indywidualne zajęcia z korepetytorem, które będą przede wszystkim oparte na mówieniu, opowiadaniu i konwersacjach. Dobry nauczyciel pomoże nie tylko lepiej zrozumieć materiał, umiejętnie go interpretować i wypowiadać się na różne tematy, ale także podniesie samoocenę ucznia i doda mu pewności siebie. Tego typu korepetycje kosztują około 50 zł za godzinę. Ciekawym rozwiązaniem są również kursy wypowiadania się i wystąpień publicznych, które ukierunkowane są właśnie na rozwijanie umiejętności, z którymi ma problem nasze dziecko.

Ile kosztują korepetycje, kiedy twoje dziecko ma problem z interpretacją utworu i nie lubi czytać

Twoje dziecko woli przedmioty ścisłe i ma problem z interpretacją utworów literackich? Może nie lubi czytać i uważa, że lektury są nudne? Przydadzą mu się zajęcia z kreatywnym studentem kierunków humanistycznych lub nauczycielem z ciekawym podejściem do przekazywania wiedzy. Dobry korepetytor przekona go, że świat książek jest równie ciekawy, co liczby lub eksperymenty. Cena indywidualnych lekcji to około 50 zł. Może wzrosnąć do około 100 zł, jeśli nauczyciel ma bogate doświadczenie i posługuje się nietypowymi, często autorskimi metodami.

Ile kosztują korepetycje, kiedy twoje dziecko ma problem z błędami językowymi

Klasyczne korepetycje, ale ukierunkowane na naukę poprawnego pisania, przydadzą się uczniom, którzy mają problemy ze zrozumieniem zasad gramatyki, ortografii czy interpunkcji. W roli korepetytora dobrze sprawdzą się studenci polonistyki, którzy studiują lub ukończyli specjalizację językową, a także czynni lub emerytowani nauczyciele. Jeśli zakres korepetycji będzie obejmował tylko wąski zakres materiału, ich cena może spaść poniżej 50 zł.

Korepetycje z przedmiotów humanistycznych – dlaczego i czy warto w nie inwestować?


Dodatkowe lekcje z przedmiotów humanistycznych są potrzebne, ponieważ odpowiednie podejście korepetytora może zupełnie zmienić sposób myślenia młodego człowieka. Dobry nauczyciel otworzy go na świat książek, rozwinie jego wyobraźnię i pokieruje pod kątem poprawności językowej, umiejętności pisania i wypowiadania się. Te umiejętności są niezbędne w życiu każdego człowieka, często określając stopień jego wykształcenia i obycia. Znacznie ułatwiają również codzienność. Jeśli już w młodym wieku zadbamy o humanistyczny rozwój dziecka, wyrośnie ono na świadomego użytkownika języka, a dodatkowo będzie potrafiło odnaleźć się w każdej sytuacji, np. podczas wystąpień publicznych, rozmów kwalifikacyjnych czy pisania oficjalnych pism.
Jeśli twoje dziecko jest typowym umysłem ścisłym, może mieć problem w samodzielnym uczeniu się przedmiotów humanistycznych. Lekcje w szkole mogą nie wystarczyć. W tym wypadku najlepszy będzie nauczyciel, który będzie mógł skupić się tylko na konkretnych problemach dziecka i dobrać do nich odpowiednie metody nauczania. Może on nawet stać się prawdziwym przewodnikiem lub mentorem.

Ile kosztują korepetycje z języka angielskiego i innych języków obcych?


Nauczenie się, zrozumienie gramatyki obcego języka, a przy tym jeszcze sprawne posługiwanie się nim w praktyce, to umiejętności, które mogą przydać się w przyszłym życiu zawodowym oraz prywatnym. Ile kosztują zajęcia indywidualne, kursy i konwersacje?

Ile kosztują korepetycje, kiedy twoje dziecko ma problemy z gramatyką i pisaniem

Problem twojego dziecka mogą rozwiązać klasyczne korepetycje w formie zajęć indywidualnych lub kompleksowy kurs językowy. Podczas zajęć uczeń w odpowiednim dla niego tempie będzie mógł zgłębić tajniki wybranego języka, szlifować umiejętność pisania i naukę gramatyki. Kurs językowy to koszt około 160 zł za miesiąc, a zajęć z korepetytorem około 25-80 zł.

Ile kosztują korepetycje, kiedy twoje dziecko nie umie rozmawiać w obcym języku

Jeśli głównym problemem twojego dziecka jest sprawne porozumiewanie się w języku obcym, najbardziej odpowiednią formą korepetycji będą zajęcia z native speakerem. Często są to obcokrajowcy, którzy znają język z praktycznej strony i mogą nauczyć jego formy użytkowej. Lekcje oparte na konwersacjach to koszt około 45-80 zł.

Korepetycje z języka angielskiego i innych języków obcych – dlaczego i czy warto w nie inwestować?


Znajomość języków obcych to we współczesnym świecie, który jest otwarty na podróże i pracę za granicą, podstawa. Umiejętność swobodnego porozumiewania się chociażby w języku angielskim może przydać się w przyszłym życiu zawodowym i osobistym. Osoby, które dobrze znają więcej niż jeden język obcy, mają większe szanse na rynku pracy. Mogą przebierać wśród ofert firm międzynarodowych znajdujących się w Polsce lub zdecydować się na wyjazd. To także otwarta droga na prestiżowe uczelnie zagraniczne. Warto więc zainwestować w dodatkowe kursy językowe, a szczególnie w konwersacje z native speakerem, który nauczy dziecko sprawnego posługiwania się językiem w życiu codziennym.

Ile kosztują zajęcia pozaszkolne i czy warto w nie inwestować?


Innym sposobem na rozwinięcie umiejętności potrzebnych w szkole i zachęcenie dziecka do nauki przedmiotów, za którymi nie przepada, są zajęcia pozaszkolne prowadzone w nietypowej formie lub poruszające zagadnienia wykraczające poza program nauczania. Uczeń, który nie ma motywacji do siedzenia nad książką i wkuwania na pamięć wzorów i definicji, może zupełnie zmienić zdanie o danej dziedzinie wiedzy, jeśli zacznie wykorzystywać ją w praktyce, np. uczestnicząc w ciekawych eksperymentach. Dziecko, które nie rozumie przesłania utworów literackich, ale jest aktywne i ma dużo energii, może lepiej zinterpretuje dzieło, jeśli odegra je na warsztatach teatralnych.
Zarówno zajęcia z przedmiotów ścisłych, jak również te artystyczne lub humanistyczne, rozwijają wiele zdolności, które przydadzą się podczas nauki w szkole. Uczą nie tylko obowiązkowości, współpracy w grupie, logicznego myślenia, skupienia, ale także kreatywności i wyobraźni. Pokazują, jak ważna jest nauka, bo można wykorzystać ją, robiąc coś konkretnego, praktycznego. Ponadto, zestawianie ze sobą zajęć wykorzystujących różne półkule mózgu, wzmacnia jego pracę. Dzięki temu nauka łatwiej i szybciej wchodzi do głowy, a umysł nie jest przeciążony jednym rodzajem dostarczanych mu bodźców i informacji.
Zajęcia dodatkowe nie muszą też obejmować podstawowych przedmiotów wykładanych w szkole. Skupiają się przede wszystkim na szczególnych umiejętnościach danego ucznia, jego talentach, zainteresowaniach i planach na przyszłość. Jakie zajęcia warto wybrać i ile kosztują najciekawsze lekcje indywidualne i kursy?

Artystyczne i humanistyczne zajęcia pozaszkolne

Dostrzeżenie i rozwijanie już od najwcześniejszych lat szczególnych pasji i talentów dziecka, może otworzyć mu drogę ku pasjonującym, kreatywnym zawodom. Jeśli mamy w domu małego artystę: młodego pisarza, muzyka, plastyka, powinniśmy stworzyć mu szansę na poszerzanie wiedzy i umiejętności w dziedzinie, w której może okazać się szczególnie dobry. Talent pisarski czy plastyczny, poczucie rytmu lub dobry słuch świadczą o tym, ze nasze dziecko jest kreatywne, pomysłowe, posługuje się ponadprzeciętną wyobraźnią. Te umiejętności może wykorzystać w przyszłości, nawet wykonując zawód bezpośrednio z nimi niezwiązany.

zajęcia dla artystów


Zajęcia pozaszkolne z matematyki i przedmiotów ścisłych


Szczególną popularnością cieszą się dziś kursy związane z programowaniem, rozwojem umiejętności inżynieryjnych czy informatycznych. Właśnie dla specjalistów w tych dziedzinach zawsze znajdzie się miejsce pracy. Popularne stają się akcje promujące kierunki techniczne, np. Dziewczyny na politechniki i Dziewczyny do ścisłych, jak również zajęcia i eksperymenty prowadzone w dużych centrach nauki tj. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni czy Centrum Nauki „Eksperymentarium” w Łodzi. Warto nie tylko odwiedzać wystawy stałe i czasowe, ale zainteresować się także organizowanymi tam lekcjami i pokazami dla dzieci i młodzieży. Znajdziemy również oferty zajęć prowadzonych przez specjalne szkoły i ośrodki edukacyjne. Dzieci mogą na nich rozwijać wiele przydatnych w przyszłości umiejętności, np. logicznego myślenia, obsługi komputera na poziomie zaawansowanym, programowania, czy orientacji przestrzennej i budowania.

zajęcia dla umysłów ścisłych

Najnowsze wiadomości