Powrót

Ile kosztuje konsola do gier?

16.12.2019
Ile kosztuje konsola do gier?

Gry komputerowe to dla wielu osób ulubiony sposób na odpoczynek i spędzanie czasu z przyjaciółmi. Nowe tytuły oferowane przez producentów gier są dostępne zarówno na komputery, jak i konsole, jednak dopiero na tych drugich będziemy mogli w pełni cieszyć się z wielu funkcjonalności.

Czy warto inwestować w nowy sprzęt, jeśli domowy komputer stacjonarny spełniał dotychczas swoje zadanie? Konsola to doskonałe uzupełnienie domowego sprzętu. Współczesne urządzenia dzięki dodatkowym funkcjom mogą również z powodzeniem służyć za domowe centrum rozrywki. Jak wybrać konsolę dla siebie lub bliskiej osoby?

Konsola do gier dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Konsola do gier wydaje się doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka. Jeżeli chcemy ją sprezentować nie swojemu dziecku, zanim zdecydujemy się na zakup, warto omówić to z rodzicami malucha. Ze względu na względnie wysoki koszt urządzenia, zawsze możemy pomyśleć o złożeniu się na sprzęt razem z innymi członkami rodziny. Jeśli rodzice zgodzą się na taki prezent, konsola z pewnością sprawi mnóstwo radości obdarowanemu. Na rynku dostępnych jest wiele tytułów opracowanych specjalnie z myślą o najmłodszych – wśród nich dużą popularnością cieszą się gry edukacyjne oraz sportowe, które przy wykorzystaniu dodatkowych akcesoriów mogą stanowić świetną aktywną rozrywkę dla całej rodziny.  

Rodzaje konsol do gier

Popularność konsol do gier sprawia, że możemy przebierać w dostępnych modelach zarówno w sklepach, jak i na rynku wtórnym. Różne marki i modele konsol różnią się między sobą przede wszystkim dostępnością tytułów w bibliotekach gier, jakością grafiki, pojemnością wbudowanej pamięci oraz dostępnymi akcesoriami. Tym samym konsolę możemy dopasować do swoich preferencji. Różnorodność modeli jest również ułatwieniem, gdy konsolę kupujemy na prezent. Do wyboru mamy przede wszystkim klasyczne konsole podłączane do telewizora oraz mobilne konsole, wygodne w użytkowaniu i odpowiednie dla młodszych dzieci, ale przeznaczone na prostsze gry.

Ile kosztuje konsola do gier?

Ceny konsoli do gier są bardzo zróżnicowane, w głównej mierze zależą od generacji urządzenia oraz dostępnych funkcji. W zależności od parametrów technicznych za urządzenie będziemy musieli zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Alternatywą dla osób dysponujących mniejszym budżetem jest rozejrzenie się na rynku wtórnym i zakup używanego urządzenia – na portalach ogłoszeniowych znajdziemy nieco starszy sprzęt już za kilkaset złotych. Używane urządzenie starszej generacji możemy kupić nawet za ok. 200 zł, a wyższe modele za ok. 400-700 zł. Nowe konsole zakupimy w sklepie już za ok. 1000 zł, ceny droższych modeli oscylują pomiędzy 1500 a 2000 zł. Wśród czynników determinujących cenę urządzenia, poza dodatkowymi akcesoriami i grami w zestawie, istotną rolę pełni również pojemność dysku twardego.

Pamiętajmy jednak, że kupując sprzęt, warto również zainwestować w dodatkowe akcesoria, takie jak pady, hełm VR czy też dedykowane czujniki ruchu, niezbędne do gry w niektóre tytuły. Poza kosztem samej konsoli, planując zakup urządzenia, rozważmy też dokupienie kilku gier.

Ile kosztuje konsola do gier?

Najnowsze wiadomości