Powrót

Kredyt przez Internet – jak zadbać o bezpieczeństwo

21.7.2016
Kredyt przez Internet – jak zadbać o bezpieczeństwo


Gdy w grę wchodzą twoje pieniądze, bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu. Jak powinieneś dbać o ochronę swoich finansów, gdy bierzesz kredyt przez Internet? Na co trzeba zwrócić uwagę, gdy podajesz swoje dane przez formularz online? Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą danych? Zapoznaj się z podstawowymi zagrożeniami i dowiedz się, jak się przed nimi bronić.

Kredyt przez Internet a możliwość kradzieży wzrokowej


Wyobraź sobie, że chcesz wziąć szybki kredyt przez Internet. Włączasz komputer, wypełniasz formularz i... poczekaj chwilę! Rozejrzy się wokół. Czy jesteś absolutnie pewien, że nikt nie widzi wpisywanych przez ciebie informacji? Pierwszą rzeczą, o którą powinieneś zadbać, biorąc kredyt przez Internet, jest prywatność. Zatroszcz się o to, aby podczas wypełniania wniosku nikt nie mógł podejrzeć i odczytać twoich danych. Kradzież wzrokowa jest coraz częściej spotykaną formą nielegalnego pozyskiwania poufnych informacji. Dane mogą być wykorzystane do nielegalnych działań, takich jak zakupy, wzięcie pożyczki lub przeprowadzanie nielegalnych transakcji. Dlatego, gdy bierzesz kredyt przez Internet, unikaj miejsc publicznych, w tym także przestrzeni coworkingowych lub biur.

Kredyt przez Internet i bezpieczeństwo transakcji online


Czy obawiasz się, że przesyłanie danych przez Internet samo w sobie jest obarczone ryzykiem? Wcale nie musi tak być. Wszystko zależy od zabezpieczeń strony. Jeśli decydujesz się na szybki kredyt przez Internet, zawsze sprawdzaj, czy witryna z której korzystasz oferuje połączenie szyfrowane. Odbywa się ono dzięki dokumentowi zwanemu certyfikatem. Takie połączenie jest gwarancją większego bezpieczeństwa twoich danych. W skrócie polega ono na tym, że informacje podczas przesyłania są szyfrowane na komputerze użytkownika, a deszyfrowane w witrynie banku. W takich okolicznościach odczytanie lub sfałszowanie informacji jest bardzo utrudnione, ponieważ wymagałoby złamania szyfru. Po czym poznać, że połączenie, z którego korzystamy, biorąc kredyt przez Internet, jest bezpieczne? Na pasku stanu zabezpieczeń twojej przeglądarki pojawia się wówczas symbol kłódki, a sam adres zaczyna się nie od http://, lecz od https:/.


Jak uniknąć kradzieży tożsamości biorąc kredyt przez Internet


Czy wiesz, że twoje dane osobowe mają ogromną wartość dla złodziei i hakerów? Twój adres, numer kontaktowy, numer PESEL oraz numer dowodu wystarczą, aby w twoim imieniu dokonać nielegalnej transakcji. Złodzieje mogą wykorzystać takie informacje do wzięcia kredytu czy do zrobienia kosztownych zakupów. Należy się przed tym zabezpieczać, zwłaszcza biorąc kredyty przez Internet. Czasem może się zdarzyć, że oszuści będą podszywać się pod przedstawicieli instytucji finansowych. Dlatego nie podawaj swoich danych żadnym osobom trzecim, jeśli nie masz stuprocentowej pewności, że są one pracownikami banku udzielającego kredytu przez Internet. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z bankiem i zapytaj, kto i w jakich okolicznościach będzie się z tobą kontaktował. Jeśli masz wydrukowaną dokumentację zawierającą twoje dane, nigdy nie wyrzucaj jej do śmieci. Gdy chcesz się jej pozbyć, użyj niszczarki.

Pożyczka online jako alternatywa dla oferty bankowej – na co uważać


Kredyt przez Internet, w odróżnieniu od pożyczki, dostępny jest wyłącznie w bankach. Pożyczkę z kolei może zaoferować firma niebędąca bankiem. Istnieje wiele firm pożyczkowych. Zanim skorzystasz z usług którejś z nich, najpierw przyjrzyj się dokładnie ich ofercie i wybierz jak najbardziej odpowiadającą twoim potrzebom. Oprócz tego sprawdź dokładnie informacje na temat firmy pożyczkowej, z której usług chcesz skorzystać. Firma udzielająca takich pożyczek powinna udostępniać na swojej stronie wszystkie niezbędne informacje dotyczące wysokości opłat oraz ewentualnej reklamacji lub przedłużenia czasu spłaty. Na stronie pożyczkodawcy powinien też znajdować się specjalny kalkulator, przy pomocy którego w łatwy sposób obliczysz wysokość swojej raty. Sprawdź też, jaką pozycję w rankingach pożyczkodawców zajmuje wybrana przez ciebie firma. Opinie innych internautów też mogą być pomocne. Jeśli masz pytania lub uwagi, skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.


Kredyt przez Internet i bezpieczeństwo: co jeszcze warto wiedzieć?


Gdy bierzesz kredyt przez Internet lub pożyczkę online, zawsze dokładnie przelicz swój budżet i przemyśl, czy będziesz w stanie spłacić w terminie pożyczone pieniądze. Kredyt lub pożyczka są dobrą formą wsparcia finansowego, o ile tylko korzystamy z nich odpowiedzialnie.

Najnowsze wiadomości