Powrót

Przydatne aplikacje, które pomogą zapanować nad finansami

16.8.2016
Przydatne aplikacje, które pomogą zapanować nad finansami


Jeszcze do niedawna nie wyobrażaliśmy sobie wyjścia z domu bez portfela. Teraz przypuszcza się, że nowe pokolenie w ogóle nie będzie go potrzebowało. W zasadzie już staje się powoli bezużyteczny. Za większość zakupów płacimy bezgotówkowo, przelewy wykonujemy online, nawet pożyczkę możemy dostać wirtualnie. Wystarczy, że mamy przy sobie smartfon, na nim kilka przydatnych aplikacji i już nie musimy się martwić o pieniądze.


Aplikacja organizuje budżet domowy


Dużą popularnością cieszą się aplikacje, których zadaniem jest organizacja budżetu domowego. Są niezwykle przydatne nie tylko dla osób lubiących mieć pieniądze pod kontrolą, ale także dla tych, które dopiero uczą się rozsądnie zarządzać swoimi finansami. Zapoznaj się z nimi, zwłaszcza jeśli do tej pory nie zastanawiałeś się nad swoimi wydatkami, a teraz chcesz zacząć oszczędzać. Większość aplikacji tego typu generuje comiesięczny bilans, z którego jasno wynika, jaką część wypłaty przeznaczyłeś na jedzenie, ile na ubrania, a ile na wyjścia. Pozwala to na zaplanowanie limitów wydatków w kolejnych miesiącach.Znaczna część aplikacji do oszczędzania bazuje na bardzo prostym pomyśle – musisz ręcznie wpisać każdy kolejny wydatek i nadać mu odpowiednią kategorię. Niewiele osób ma jednak ochotę rozliczać paragony z supermarketu i dokładnie sumować, ile kosztowało jedzenie, a ile środki czyszczące. Dużą popularnością cieszą się więc aplikacje, które pobierają dane z naszego banku. Każdą transakcję kartą na podstawie nazwy sklepu przyporządkowują do odpowiedniej kategorii. Na podobnej zasadzie odnotowują większość płatności przelewem, zwłaszcza za zakupy w sklepach internetowych. Aplikacje pozwolą ci też na stworzenie limitów wydatków w każdej kategorii. Poinformują cię, jeśli pod koniec miesiąca okaże się, że pula, jaką przeznaczyłeś np. na jedzenie na mieście czy kosmetyki, prawie się wyczerpała.

Aplikacje finansowe przydatne na co dzień


Aplikacje finansowe są przydatne nie tylko w planowaniu wydatków. Ich celem jest także ułatwienie codziennego życia. Dużą popularnością cieszą się na przykład takie, które pokazują wszystkie bankomaty w pobliżu. To sprytne rozwiązanie sprawdza się, gdy nagle potrzebujesz gotówki. Wiele banków oferuje aplikację mobilną, która pozwala na sprawdzanie stanu konta i robienie przelewów smartfonem. Dodatkowo twój telefon może stać się także skarbnicą informacji o przecenach i promocjach w ulubionych sklepach, kinach czy teatrach.Za pomocą smartfonu można również pożyczać pieniądze. Dzięki aplikacji Zaplo branie pożyczek jest możliwe nie tylko w domu przy komputerze, ale także mobilnie, w każdym miejscu i o dowolnej porze. Aplikacja jest bardzo prosta – wystarczy zaznaczyć pożądaną kwotę i ustalić preferowaną wysokość i liczbę rat, a potem wypełnić formularz. Oczekiwanie na decyzję zwykle nie trwa długo, a pieniądze pojawiają się na koncie już w 15 minut od pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Za pomocą aplikacji możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 10 000 zł, z rozbiciem spłaty na od 3 do 24 rat. Jeśli w którymś miesiącu nie uda ci się pokryć zobowiązania na czas, masz możliwość przesunięcia terminu spłaty. Aplikacja Zaplo.pl z pewnością zainteresuje wszystkich, którzy żyją szybko i nie mają ochoty czekać na dodatkową gotówkę. Można ją pobrać ze strony: www.zaplo.pl/mobile.

przydatne aplikacje


Aplikacje finansowe dla inwestorów


Teraz telefon może zastąpić także portfel inwestorów. I nie chodzi tu tylko o skórzany przedmiot, w którym przechowuje się pieniądze, ale także o wirtualne narzędzie giełdowe. Za pomocą aplikacji finansowych dla inwestorów możesz uzyskać zestawienia najnowszych notowań giełdowych, wydać polecenie kupna bądź sprzedaży akcji. Niektóre z nich głośnym dźwiękiem zaalarmują cię, gdy wartość zrobionych przez ciebie inwestycji zacznie gwałtownie rosnąć lub spadać. Dzięki temu będziesz na bieżąco i zawsze zdążysz zareagować na czas.Znaczna część aplikacji finansowych przydatnych do gry na giełdzie skupia się raczej na najnowszych doniesieniach, przedstawia wykresy wzrostu i spadku cen akcji, jednak coraz większą popularność zyskują te rozszerzone o dodatkowe opcje. Jeżeli jesteś początkującym giełdowcem, na pewno przydatna okaże się aplikacja, która zrzesza społeczność inwestorów. Wymieniają się oni informacjami ze świata bankowości i gospodarki, radami i prognozami na przyszłość.

Szybkie życie, szybkie pieniądze


Licznie pojawiające się aplikacje mobilne są z jednej strony dużym ułatwieniem życia, a z drugiej odpowiedzią na zapotrzebowanie konsumentów. Szybki tryb życia wymusza rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić czas i uprościć wszystkie dziedziny życia, więc nic dziwnego, że pojawiają się także w dziedzinie finansów. Poprzednia generacja telefonów komórkowych mogła nam służyć najwyżej jako terminarz, teraz w kieszeni mamy całe centrum dowodzenia, dzięki czemu nawet najbardziej skomplikowane operacje finansowe możemy przeprowadzić łatwo i szybko.

Najnowsze wiadomości